понедельник, 6 ноября 2023 г.

ПОЗАУДИТОРНА РОБОТА

 Найкрасивіші жінки-науковиці світу





file:///C:/Users/User/Desktop/Krasnogradskij-pedagogichnij-fahovij-koledzh.pdf 


Мабуть, найвідоміша жінка-науковиця — це Марія Склодовська-Кюрі. Видатна вчена, засновниця науки про радіоактивність, двічі лауреат Нобелівської премії!

Марія Склодовська-Кюрі досліджувала радіоактивність у парі з чоловіком П’єром Кюрі. Проте вони не використовували жодних засобів захисту… Ми ж у сучасному світі розуміємо, наскільки небезпечними були їхні дослідження. У підсумку Марія поплатилася життям, у неї розвинулася хронічна променева хвороба, яка призвела до онкології.

Тим не менше відкриття вченої неймовірно важливі. Першу Нобелівську премію з фізики вона отримала в парі з чоловіком. А вже за два роки — отримала премію з хімії, щоправда, на цей раз нагородили лише Склодовську-Кюрі.

Донька науковців — Ірен — продовжила їхню справу. І також отримала Нобелівську премію з фізики.

До речі, Марія Склодовська-Кюрі має стосунок до Львівського політехнічного університету. Вона провела тут лекцію. А також через Лігу Націй сприяла наданню фінансової допомоги Політехніці. І допомагала потрапити на стажування в Європу перспективним вченим зі Львова.

 

Ада Лавлейс (Августа Ада Кінг, графи́ня Лавле́йс (англ. Augusta Ada KingCountess of Lovelace; у дівочості Авгу́ста А́да Байрон,  10 грудня 1815  27 листопада 1852)  британська математик, яка зробила опис ранньої версії аналітичної машини Чарлза Беббіджа і склала для цієї машини першу в світі програму. Ввела у вжиток терміни «цикл» і «робоча комірка». Вважається одним з перших програмістів в історії.

Окрім аналітичної машини, Лавлейс цікавилася різноманітними сучасними їй науковими теоріями й інженерними проблемами: залізницями, телеграфом, магнетизмом, інтелектом тварин, фотографією і теорією ймовірносте

Талі Шарот — ізраїльський/британський/американський нейробіолог і професор когнітивної нейронауки в Університетському коледжі Лондона та Массачусетського технологічного інституту.

Талі Шарот розповідає про механізми роботи мозку та розкриває секрети впливу на людей. Методи, які пропонує д-р Шарот, застосовні у всіх сферах: від політики та побудови кар'єри до виховання дітей і ведення бесід на форумах. «У цій книзі я розповім про інстинктивні звички, на які ми спираємося в надії змінити думки та поведінку інших людей. Багато цих звичок – від залякування наслідками страшних помилок до прагнення контролювати все і всіх – несумісні з тим, як працює наше мислення. Основна ідея цієї книги полягає в тому, що спроба змінити чию-небудь свідомість виявиться успішною тільки в тому разі, якщо вона буде сприйнята відповідно до ключових процесів, керівниками нашого мислення ».

 

Марія Спіропулу

«Ми знайшли квантову систему, яка демонструє ключові властивості гравітаційної червоточини, але при цьому досить мала для реалізації на сучасному квантовому устаткованні»,  говорить фізик Каліфорнійського технологічного інституту Марія Спіропулу.

Основна мета дослідження полягала в тому, щоб пролити світло на концепцію, відому як квантова гравітація, яка прагне поєднати теорії загальної теорії відносності та квантової механіки. Це дві теорії, які пояснюють устрій нашого світу на макро- та мікрорівні, проте при цьому не узгоджуються одна з одною.


Комментариев нет:

Отправить комментарий